Direksiyon Sınavı Nasıl Yapılır?

Direksiyon Sınavı Nasıl Yapılır?

Bursa Ehliyet Belgesi ve Bursa Emir Sürücü Kursu adaylarımız için girecekleri Ehliyet Direksiyon Sınavı nasıl olur, nasıl yapılır onun detaylarını inceledik ve izleyebilmeniz daha detaylı bilgi sahibi olabilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu videoyu paylaştık.

Direksiyon sınavına girecek adayların kafasındaki sorular hep direksiyon sınavı nasıl yapılacak, başarılı olmak için ne yapmam gerekiyor. Direksiyon sınavlarında aslında hedef alınan ve uygulanan parkurların esasların sınav başarınızdan ziyade bilginizi ve araç hakimiyetinizi kontrol etmeye dayanır.

Direksiyon sınavlarında uygulanan 5 temel parkur ve trafik ortamında araç kullanımına bakılır. Bunlar; araç tanıma ile başlayıp, panik fren, 25 metre geri gelme, paralel park, rampa kalkış ve L park parkuru şeklindedir. Detayları aşağıdaki direksiyon sınav filminden izleyebilirsiniz.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=VqXuFH5ezP0[/embedyt]

Motosiklet Sınavı Nasıl Yapılır?

Motosiklet Sınavı Nasıl Yapılır?

Bursa Ehliyet Belgesi ve Bursa Emir Sürücü Kursu adaylarımız için girecekleri Ehliyet Motosiklet Sınavı nasıl olur, nasıl yapılır onun detaylarını inceledik ve izleyebilmeniz daha detaylı bilgi sahibi olabilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu videoyu paylaştık.

Motosiklet sınavları ile ilgili her adayın kafasında olan sorular ve toplumun sözel baskılarıyla “artık çok zorlaştı” cümlelerini kafasına takmasıdır. Aslında sınav zorlaştırılmadı, motosiklet sürmesini bilen her adayın rahatlıkla yapacağı bir hale getirildi sadece…

Motosiklet sınavları temelde 6 parkurdan oluşmaktadır. Slalom, 8 çizme, düz gidiş, panik fren, kaçış, hızlanma gibi parkurların ardından trafiğe çıkarak sınavınızı tamamlarsınız. Dilerseniz detaylı olarak videomuzu izleyerek bilgi edinebilirsiniz.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=hQeoxcFuKcY[/embedyt]